Nagroda w konkursie “Świat Przyjazny Dziecku”

Nagroda w konkursie “Świat Przyjazny Dziecku”

Nasza ostatnia książka pt. „Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki” Wydawnictwa Zielona Sowa, została nagrodzona w XX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Wiadomość o tym dotarła do nas tydzień temu i sprawiła nam oczywiście przyjemność – ucieszyło nas, że zgłaszający książkę do konkursu i nagradzający uznali, że książka z naszymi wierszykami może przyczynić się do tego, aby świat był bardziej przyjazny dziecku.

Dziś pomyśleliśmy sobie, że ta nagroda teraz, jest dla nas „w sam raz”!

Dlaczego? Będzie osobiście i nieco refleksyjnie…

W związku z innym wydarzeniem, naszły nas właśnie dzisiaj refleksje na temat naszej pracy w dziedzinie dziecięcej literatury edukacyjnej – trochę sobie powspominaliśmy i uświadomiliśmy sobie, że przecież wszystkie nasze książki i wydawnictwa nieksiążkowe powstawały przez 10 ostatnich lat po to, aby świat był bardziej przyjazny dziecku. Tak było i tak jest – począwszy od debiutanckiej książki „Na każdą porę roku. Słucham, oglądam, wyobrażam sobie, analizuję” Wydawnictwa Harmonia, poprzez nagrodzoną właśnie książkę „Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu…”, skończywszy na najnowszej pt. „Żabki grają w łapki. Maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki”, która jest już w zapowiedziach i ukaże się w kwietniu, również w Wydawnictwie Zielona Sowa.

Tak się składa, że ostatnie dwa tytuły przeznaczone są dla małych dzieci, ale wśród ponad 40 pozycji jakich się dorobiliśmy przez te dziesięć lat, są książki i wydawnictwa nieksiążkowe dla dzieci w różnym wieku i wspomagające je w nabywaniu i rozwoju różnych kompetencji: językowych, poznawczych, społecznych i matematycznych. Powstawaniu każdej z nich towarzyszyła myśl o dziecku i jego dobru, niezależnie od tematu, jakiemu publikacja była poświęcona. Dlatego tak sobie pomyśleliśmy, że nagroda przyznana naszej książce przez Kapitułę Konkursu Świat Przyjazny Dziecku jest „dla nas teraz w sam raz”. Jedna z naszych Czytelniczek, która jest logopedą i neurologopedą, komentując informację o nagrodzie napisała: „Według mnie na wyróżnienie zasługują wszystkie książki autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich. Każda jest przyjazna dziecku.” Pani Doroto, dziękujemy za te słowa, bo są one dla nas jeszcze jedną nagrodą, powiedzielibyśmy – taką Grand Prix, i też jak najbardziej w sam raz na dziesięciolecie pracy w książkach dla dzieci.

Serdecznie pozdrawiamy naszych Drogich Czytelników oraz wszystkich, z którymi pracowaliśmy i pracujemy nad naszymi książkami!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *