Nowa publikacja: Proste zagadki dla dzieci

W tym pudełku jest 110 rymowanych zagadek! Zabierzcie je na wakacje – docenicie ich walory już na etapie podróży.

Jeśli macie małe dzieci, z którymi podróżujecie, a oprócz maluchów jest przynajmniej jedna osoba, która umie czytać i ma wolne ręce, bo nie prowadzi samochodu, to „Proste zagadki dla dzieci” są dla was doskonałym towarzystwem. A kiedy już dotrzecie na miejsce, to też się przydadzą, bo cała rodzina może się nimi bawić – na plaży na kocyku albo pod dachem w pochmurne i chłodne dni.

„Proste zagadki dla dzieci” miały swoją premierę w połowie lipca, a od kilku dni mamy je także my. W solidnym tekturowym pudełku zamykanym na rzepy jest 110 dwustronnych kart – na jednej stronie jest rymowana zagadka, a na drugiej odpowiedź z ilustracją. Zagadki przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-4 lat, a także dla dzieci z trudnościami rozwojowymi, ale doskonale się nadają do wspólnej, rodzinnej zabawy. U młodszych dzieci mogą wspomagać rozwój mowy, wzbogacają słownictwo i umiejętności poznawcze. Rozwijają też wyobraźnię, uczą wnioskowania i logicznego myślenia. Jeśli będą wykorzystywane jako zabawa – gra rodzinna, to dają dodatkowe możliwości interakcji i niewątpliwe wzmacniają relacje rodzinne.

„Proste zagadki dla dzieci” są dobre nie tylko jako rozwijająca zabawa wakacyjna. Dobrze sprawdzają się w zabawie i nauce indywidualnej, a także w grupie przedszkolnej oraz w terapii. Zagadki z tego zbioru zostały przetestowane w pracy z dziećmi w Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, a następnie uzyskały rekomendację Agnieszki Fabisiak-Majcher, która jest terapeutą, logopedą i surdopedagogiem.

Jeszcze nie mamy sygnałów i opinii od Czytelników, więc jeśli ktoś z Was już ma „Proste zagadki dla dzieci” i chciałby się podzielić wrażeniami, to jesteśmy bardzo ciekawi. Piszcie do nas i wysyłajcie zdjęcia!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *