Zabierz książkę na wakacje! Dobra książka na wakacje, to lepsze wakacje!

Zabierz książkę na wakacje! Dobra książka na wakacje, to lepsze wakacje!

Jeżeli jesteś aktorem, lektorem, spikerem radiowym lub prezenterem w telewizji, nauczycielem, wykładowcą, dziennikarzem, politykiem, prawnikiem, przewodnikiem wycieczek, lekarzem, kasjerem w banku lub gdziekolwiek indziej, jeżeli nawet tylko okazjonalnie wypowiadasz się publicznie albo wykonujesz jakikolwiek inny zawód, jeżeli jesteś studentem lub uczniem, ale piękna mowa i prawidłowa wymowa są dla ciebie ważne, bo ważna jest dla ciebie kultura języka i komunikacji, bo na przykład chcesz być wzorem dla swoich dzieci i wnuków albo kolegów na roku lub w klasie, to mamy coś dla ciebie na wakacje: „Rymowane ćwiczenia wyrazistości mowy”!

„Rymowane ćwiczenia wyrazistości mowy” to książka dla każdego, kto chce wiedzieć, jak powiedzieć, nie tylko z powodu motywacji zawodowych, ale z szacunku dla swojego słuchacza i rozmówcy, nawet w sytuacjach niezobowiązujących rozmów prywatnych, ale także dlatego, że umiejętność prawidłowego wypowiadania się wpływa na ocenę własnej wartości i poczucie pewności siebie.


Przykładowe ćwiczenie
Połączenia samogłosek „au” i „eu”, z których jedna nie tworzy oddzielnej sylaby – w takich połączeniach „u” należy wymawiać jako „ł” i nie robić pauzy pomiędzy samogłoskami, tzn. nie mówić np. La-ura, A-ustria czy e-ukaliptus.

LAURA I EUGENIUSZ
Laura i Eugeniusz jadą
dziś do Austrii autostradą.
Austria gdzieś w Europie leży,
zapamiętać to należy.
Komu się z Australią myli,
niech koala miś w tej chwili
w wyobraźni zjawi mu się
śpiący na eukaliptusie.

Jeśli chcesz więcej przykładów rymowanych ćwiczeń, to znajdziesz je na stronie Wydawnictwa Harmonia. Dziś książkę na wakacje poleca młodzież – jest szansa na piękną mowę i lepszą wymowę po wakacjach!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *